• Завантаження даних про погоду...
Природа нашого краю – це одне з найпрекраснішого, чим можна помилуватися у первозданному його вигляді. Як приємно зайти в ліс, насолоджуючись оточуючим, яке нічим не нагадує про існування людської цивілізації.
У останні 11-ть років Державне підприємство „Бершадське лісове господарство” взяло за правило: „Створити набагато більше нових насаджень по площі, ніж зрубати стиглого лісу”. Тому на Бершадщині збільшуються „легені планети” на 25-30 га. щорічно.
Дотримуючись послідовності і цілеспрямованості при досягненні основного завдання у лісовому господарстві: примножити, зберегти, раціонально використати та відтворити  ліси, у зоні господарювання ДП „Бершадський лісгосп” щороку заготовляє біля 9 тон насіння лісоутворюючих шпилькових, листяних та чагарникових видів.
Це насіння, після низки підготовчих процедур, попадає у колиску доброго та довговічного – базовий лісорозсадник, який розкинувся на 29,5га Бершадського лісництва та маленький розсадник Ободівського лісництва.
Щоб отримати стандартний посадковий матеріал для створення лісових культур, у розсадниках „бавлять” сіянці на протязі одного, двох  років.
Оскільки наша територія вже далеко не відповідає умовам лісостепу, то на розсадниках влаштували штучне крапельне зрошення, яке дає змогу уникнути ризику загибелі посівів та отримати якомога більше стандартного садивного матеріалу.
Щороку в лісорозсаднику вирощують більше 1 мільйона сіянців основних лісоутворюючих порід, біля 20 тисяч саджанців плодово-ягідних та інших видів, біля 40 тисяч штук новорічних ялинок.
Для успішного штучного відновлення лісів та лісорозведення використовуються вологонакопичувачі  (гідрогелі), які забезпечують рослини вологою у найскладніші перші два роки життя, шляхом абсорбції води.
Для подовження фізіологічного спокою, для сіянців, які будуть висаджуватися  заготовляється сніг, термоізольований за допомогою тирси.
На території підприємства лісовідновлення та лісорозведення  відбувається за рахунок аборигенного дуба звичайного, який становить 80% від кількості посадкових місць, 10% - груші звичайної або береки лікарської та  10%  горіха чорного, сосни звичайної, сосни кримської, дуба червоного, черешні, аличі, абрикоса звичайного, клена-явора. 
На кожній площі, яка штучно заліснюється створюються діляночки із плодових видів (ремізи) для харчування диких тварин та для влаштування місць схову.
Для створення лісових культур використовується щороку біля 25-ти лісоутворюючих видів, які вирощуються на території лісорозсадників.
Ряди культур розміщуються через 3-4 метри.
Щорічно на території підприємства  лісовідновлення проводять на площі біля 100га. посадку сіянців на зрубах виконують за допомогою меча Колесова, а посів жолудя за допомогою лопати.
Щорічна площа лісорозведення до 30 га. Посадка виконується механізовано. Догляди при всіх категоріях лісопосадок проводяться (при переведенні на однократний) на площі 1600га, з них механізованим способом 58%. Індекс найпоширенішого типу лісу підприємства офіційно: Д-2-ГД, трапляється Д3 ГД,    С2-3-ГДС.
Але в останні 5 років кількість опадів різко зменшилась. Це призвело до висихання насаджень ялини європейської. Поки-що частково, але в напрямку зростання, всихає в насадженнях граб звичайний. Тип умов місцезростання поступово наближатається до Д1. Постає потреба створювати насадження із посухостійких видів.