• Завантаження даних про погоду...
< Попередня новина

Лісівники Вінниччини будують лісові дороги


  • Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"

Розвиток інфраструктури лісового господарства - важливий напрямок роботи лісогосподарських підприємств Вінниччини.
Значення лісових доріг без перебільшення надважливе. Насамперед вони дозволяють на належному рівні охороняти насадження від лісопорушень, підвищувати рівень виконання комплексу лісогосподарських, лісозахисних і лісокультурних робіт. Також лісові дороги відіграють важливу соціальну функцію – з’єднують населені пункти, відкривають доступ до лісових масивів, дозволяють лісовозним автомобілям виконувати свою роботу без заїзду в населені пункти, забезпечують комфортну доставку людей до робочих місць. Якісне дорожнє покриття гарантує безпеку руху автотранспортних засобів, сприяє подовженню строку експлуатації техніки.
Активне будівництво лісогосподарських доріг проводить ДП «Бершадський лісгосп». Щороку підприємство прокладає близько 1 км лісових доріг. Зараз завершується таке будівництво у Ободівському лісництві. Ця ділянка є продовженням шляху, який прокладається через ліс від телеретранслятора (с. Баланівка) до дороги Ободівка – Чечельник. Загалом бершадські лісівники впродовж останніх 5 років побудували дорогу тут протяжністю 5 км.  
Будівництво нової лісової дороги проводиться на основі існуючої грунтової. Для цього розширюють узбіччя, розкорчовують пні, зачищають територію від зайвої рослинності. Після затвердження декларації про завершення будівництва дорогу введуть в експлуатацію. 
Окрім лісогосподарського призначення дороги мають і важливе соціальне значення. Так, побудована раніше бершадськими лісівниками лісова дорога у Сумівському лісництві сполучає села Сумівка і Кошаринці з автодорогою Бершадь – Вінниця, а у Бершадському лісництві сполучає села Поташню та Малу Киріївку. Крім того, що лісівники будують лісові дороги власним коштом, на їхні плечі також лягає зобов’язання утримувати їх у належному стані. 
Хоч будівництво лісових доріг – справа нелегка та недешева, але у майбутньому вкладені кошти та сили окупляться, а новозбудована дорога принесе велику користь людям.