• Завантаження даних про погоду...
< Попередня новина

Лісівники Вінниччини звільняють від снігу лісові дороги


  • Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"

Цьогорічна зима вже кілька тижнів поспіль тішить снігом та морозом. Та разом із мальовничими зимовими пейзажами така погода приносить чимало клопотів. Додалося роботи і лісівникам Вінниччини, адже потрібно забезпечити проїзд по лісових дорогах, подбати про лісових мешканців.
Нині активно розчищають лісові дороги від снігу у ДП «Бершадський лісгосп». Для цього підприємство використовує власну техніку. Забезпечення проїзду необхідне лісівникам для виконання різноманітних робіт, охорони лісового фонду, розвезення кормів для диких тварин. Окрім лісогосподарського призначення такі дороги мають і важливе соціальне значення, сполучаючи через лісові масиви населені пункти або шляхи загального призначення. 
Особливої уваги потребують за таких погодніх умов і дикі тварини. У зимову пору з-під шару снігу лісовим мешканцям важко добути природні корми. Тому лісівники нині активно підгодовують дичину. Також  прогортають шляхи до підгодівельних майданчиків, щоб тварини без зайвих зусиль змогли добратися до лісових «їдалень».
Додаткові складнощі для лісових мешканців створює тверда льодова кірка, яка утворилася через коливання температур. Вагу копитних тварин такий лід не витримує, тому вони можуть провалюватися у сніг та травмуватися. Звірина, що потрапила у крижаний полон, стає легкою здобиччю для хижаків, які мають меншу вагу та вільно рухаються по льоду. Саме тому лісівники полегшують пересування лісом копитним тваринам, прогортаючи дороги та руйнуючи крижану кірку.
Загалом силами ДП «Бершадський лісгосп» у чотирьох лісництвах вже прочищено понад 100 км лісових доріг, квартальних просік та доріг загального користування, що проходять через лісові масиви. Працівники підприємства також постійно підтримують у належному стані лісову дорогу у Сумівському лісництві, що сполучає село Сумівка з автодорогою Бершадь-Вінниця, якою користуються жителі Сумівки та Кошаринець, а також у Бершадському лісництві – між селами Мала Киріївка та Поташня.
За прогнозами синоптиків зима ще продовжуватиме сипати снігом та лютувати морозами. Тому для справжніх господарів подібної роботи у зимовому лісі попереду ще чимало.