• Завантаження даних про погоду...
< Попередня новина

Сумівське учнівське лісництво «Юні друзі лісу» - активний учасник Всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом»!


  • Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"

21 березня стартувала загальноукраїнська акція «Створюємо ліси разом», ініціатором якої є Державне агентство лісових ресурсів України. Усі бажаючі долучилися до благородної справи створення лісів. Традиційно активними учасниками акції є вихованці учнівських лісництв.
Учнівське лісництво «Юні друзі лісу» Сумівської школи (директор Гуз Г.М., педагог-наставник Маценко М.М., лісничий учнівського лісництва Розворук К.В.), яким опікується ДП «Бершадський лісгосп» (директор Краснєєв М.В., головний лісничий Сташенко В.А.), має півстолітню історію. Щовесни юні сумівчани долучаються до акції з висаджування дерев. Готуються до цієї відповідальної справи заздалегідь: поповнюють теоретичні знання на уроках, лекціях, конференціях, знайомляться із щоденною працею лісівників під час візитів до Сумівського лісництва, екскурсій до лісу.
Спочатку передує теоретична підготовка. Про те, як правильно посадити  саджанець, підготувати грунт розповідають юним лісівникам працівники ДП «Бершадський лісгосп». Лісничий Сумівського лісництва Гуз В.А., помічник Шевченко В.М., майстер лісу  Паляничук С.В. часто приходять до вихованців учнівського лісництва «Юні друзі лісу», знайомлять із секретами лісівничої справи, розповідають про значення лісу у житті людей. 
Крім цього, школярі виготовили буклети, в яких закликали і дорослих, і дітей взяти участь у весняній лісокультурній кампанії – 2021, долучилися в рамках Всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» до участі в  конкурсах дитячих малюнків та творів за темою «Людина та ліс».
Юні лісівники у Сумівському лісництві пройшли грунтовну підготовку до акції. Діти на практиці знайомляться із щоденними клопотами працівників лісового господарства. Лісівники навчають школярів правилам посадки дерев, який посадковий матеріал слід підготувати, що таке меч Колесова і як ним користуватися.  
У Сумівському лісництві допомагали підготувати посадматеріал для весняної посадки лісу. На дослідній ділянці вибирали сіянці дуба звичайного у контрольованому середовищі. При цьому лісівники змістовно розповіли школярам про переваги та особливості вирощування сіянців дуба в касетах та коробах.
Нині ж юні лісівники дружно прийшли до лісу, щоб посадити своє дерево. Адже впевнені на сто відсотків: щоб жити на зеленій чистій планеті завтра, створювати ліси необхідно уже сьогодні!