• Завантаження даних про погоду...
< Попередня новина

Акція «Створюємо ліси разом» стартувала у Бершадському держлісгоспі


  • Загальні новини
  • Автор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"

1 жовтня на Вінниччині стартувала загальноукраїнська акція «Створюємо ліси разом», яка проводитиметься протягом двох місяців на виконання програми Президента України «Зелена країна». Активно долучаються до акції і у Бершадському держлісгоспі.
Директор ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєв виступив на сесії Бершадської міської ради та проінформував присутніх про старт загальнодержавної акції «Створюємо ліси разом». Він запросив усіх бажаючих активно долучитися до благородної справи створення лісів та озеленення територій шкіл, прибудинкових територій, дитячих садків, створення парків, скверів, алей.
Микола Володимирович наголосив, що зараз лісистість області – 13,8%. Для досягнення оптимальної лісистості Вінницької області (15%) необхідно створити ще 30 тис. га нових лісів. Тому він детально зупинився на можливих варіантах створення нових лісів: передачу у постійне користування держлісгоспам земельних ділянок, створення лісів на земельних ділянках інших користувачів власними силами або по договору з державним лісогосподарським підприємством за кошти власника земельної ділянки. Звичайно, попереду ще чимало роботи по збільшенню лісистості області, для чого потрібно порозуміння та тісна співпраця лісівників та територіальних громад. 
До початку акції «Створюємо ліси разом» та осінньої посадки лісу лісівники ДП «Бершадський лісгосп» готувалися заздалегідь. Для цього провели підготовку грунту на земельних ділянках, на яких заплановано висаджування дерев, виростили достатню кількість посадкового матеріалу.
Традиційно активними учасниками акції є вихованці усіх трьох учнівських лісництв, що діють у зоні діяльності ДП «Бершадський лісгосп». Щороку під час подібних заходів юні лісівники долучаються до посадки лісових культур. Також на практиці школярі знайомляться із щоденною працею лісівників під час візитів до лісництв, на розсадник, екскурсій до лісу. 
Так, юні лісівники Сумівського учнівського лісництва «Юні друзі лісу» (директор Гуз Г.М., педагог-наставник Маценко М.М., лісничий учнівського лісництва Маценко Д.С.) на старті акції у Сумівському лісництві допомагали підготувати посадматеріал для осінньої посадки лісу. На дослідній ділянці вибирали сіянці дуба звичайного у контрольованому середовищі. Лісівники змістовно розповіли школярам про переваги та особливості вирощування сіянців дуба в касетах та коробах.
Звичайно, акція «Створюємо ліси разом» лише розпочинається. Триватиме вона до кінця листопада. Лісівники Вінниччини запрошують долучитися до благородної місії створення лісів! Така акція дає кожному чудову можливість оцінити своє відношення до лісу, природи, а також власними руками зробити свій внесок у збереження та примноження зелених легенів нашої планети.