• Завантаження даних про погоду...
< Попередня новина

Бершадські лісівники плекають ліс та дбають про майбутнє


  • Привітання

Державне підприємство «Бершадське лісове господарство» виконує своє головне завдання – вирощує і береже національний скарб України – її ліси. Продуктивність роботи держлісгоспу дає можливість створювати нові лісові насадження, доглядати їх, охороняти від шкідників, хвороб, пожеж, браконьєрів, сплачувати податки, які йдуть на розвиток нашої країни, єдиний соціальний внесок, військовий збір. Напередодні професійного свята ми підбиваємо підсумки зробленого.
У 2021 році у ДП «Бершадський лісгосп» було створено 90 га лісових культур на землях держлісфонду. Аби новостворені насадження стали у майбутньому здоровим високопродуктивним лісом, перші роки після посадки вони  потребують особливо дбайливого догляду. Тому велику увагу бершадські лісівники приділяють тому, щоб  догляди за лісовими культурами були проведені вчасно та якісно.
Для створення державних лісів колектив заробляє відповідні кошти. За 8 місяців 2021 року реалізовано продукції на 59 млн. 75 тис. грн. До Зведеного бюджету перераховано 28 млн. 850 тис. грн., з них до Державного – ¬16 млн. 718 тис. грн., до місцевих бюджетів – 5  млн. 915 тис. грн. Перераховано 6 млн. 217 тис. грн єдиного соціального внеску. Варто зазначити, що держава коштів на ведення лісового господарства не виділяє, тому лісівникам доводиться працювати на самофінансуванні.
Підприємство постійно розвивається, активно впроваджує новітні технології, застосовують широку механізацію основних робіт. В усі чотири лісництва було закуплено подрібнювачі «Kansas-170», які дають можливість при  доглядах за молодими насадженнями відійти від трудомісткої ручної праці, допомагають полегшити та пришвидшити догляди, провести їх ефективніше. 
Нещодавно Бершадський держлісгосп підключився до автоматизованої системи «Пожежі», яка дозволяє на основі супутникових даних оперативно інформувати про аномальні точки на мапі з високою температурою чи яскравістю, допомагає швидше  сповістити про можливу пожежу, провести аналіз з оцінки стану пожежної безпеки в лісі, розробити запобіжні заходи для збереження лісових насаджень.
Лісівники дбають і про розвиток інфраструктури лісового господарства. Лісові дороги відіграють важливу соціальну функцію – з’єднують населені пункти, відкривають доступ до лісових масивів, дозволяють лісовозним автомобілям виконувати свою роботу без заїзду в населені пункти, дають можливість оперативного руху лісової охорони в разі виникнення пожежі чи виявлення лісопорушень, забезпечують комфортну доставку людей до робочих місць. Щороку ДП «Бершадський лісгосп» прокладає близько 1 км лісових доріг. Зараз завершується таке будівництво у Ободівському лісництві. 
Бершадський держлісгосп постійно співпрацює із закладами освіти, медицини, соціальної сфери, з місцевими громадами по забезпеченню нагальних потреб та дровами паливними. Всього за 8 місяців 2021 року таким закладам поставлено понад 8 тис. куб. м дров. Крім того, для населення відпущено понад 4 тис. куб. м дров.
Працівники лісгоспу особливу увагу приділяють лісівничо-просвітницькій роботі, активно співпрацюють з громадськістю, навчальними закладами, школярами та педагогами, проводять зустрічі з підростаючим поколінням.  Вихованці учнівських лісництв, якими опікуються бершадські лісівники, беруть активну участь у різноманітних природоохоронних заходах, долучаються до посадки лісових культур, збору лісового насіння. Вихованці Сумівського та учнівського лісництва «Юні друзі лісу» та Флоринського учнівського лісництва «Зелений світ» мають численні нагороди та відзнаки на обласних та всеукраїнських конкурсах та змаганнях. Охоче переймає їхній досвід і Ободівське учнівське лісництво «Лісовий кіт».
У колективі ДП «Бершадський лісгосп», де трудяться близько 120 чоловік, не віднайдеться жодного, хто був би байдужим до лісу.  Тому з впевненістю можна сказати, що стабільний результат діяльності роботи підприємства – спільний заслуга сумлінної праці усього колективу. 
З нагоди професійного свята Дня працівника лісу було відзначено кращих працівників. Серед них – директор М.В. Краснєєв, головний інженер В.В. Літинський, головний механік А.А. Підлубний, лісничий Бершадського лісництва С.Я. Горбенко, майстри лісу Бершадського лісництва В.О. Сизюк та Г.Г. Сизюк, Ободівського лісництва - С.П. Швидкий, Цибулівського лісомисливського лісництва – П.Я. Кравець та М.В. Гайдей, майстри лісу (з відведення лісосік) М.В. Омельченко та В.О. Якименко, майстер лісозаготівель С.В. Маснюк, водії автотранспорту на вивезені лісу І.Ф. Дунаєнко, С.В. Новінський, В.В. Цендра, тракторист-машиніст лісогосподарського виробництва Бершадського лісництва О.Ф. Онуфрієць, лісоруб лісозаготівельної дільниці В.М. Ляшишин, робітник на лісокультурних роботах Сумівського лісництва О.М. Бездітна. Саме завдяки їм та іншим сумлінним працівникам Бершадський держлісгосп успішно виконує доведені обласним управлінням лісового та мисливського господарства завдання.
Особлива подяка та низький уклін ветеранам лісового господарства, які вже на заслуженому відпочинку, а в свій час сумлінно працювали, щоб росли і шуміли наші подільські діброви. 
Шановні лісівники, ветерани лісового господарства! Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівника лісу! Дякуючи вам за невтомність і самовідданість, щиро бажаю міцного здоров’я, щастя, добра, родинного благополуччя та вагомих трудових досягнень.  Нехай шелест зелених дібров приносить Вам наснагу та додає сил для реалізації добрих та корисних справ, а натхнення та плідна праця і надалі будуть запорукою збереження та примноження наших лісів – зеленої скарбниці  України! 
З повагою Микола КРАСНЄЄВ, директор державного підприємства «Бершадське лісове господарство».