• Завантаження даних про погоду...
< Попередня новина

Лісівники Вінниччини проводять догляди за лісовими культурами


  • Загальні новини
  • Автор:  пресслужба ВОУЛМГ

Стан лісових культур – найважливіший критерій оцінки роботи кожного лісівника зокрема та держлісгоспу в цілому. На цьому постійно наголошує начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар. Тому лісівники Вінниччини надзвичайно відповідально ставляться до проведення доглядів за лісовими культурами.
На ріст та приживлюваність молодих насаджень впливає і вчасність проведення всіх доглядів за лісовими культурами, і кратність, і якість проведеної роботи. Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід, сприяння інтенсивнішому росту лісових культур, особливо в перші роки після створення. Також немаловажливим є те, що знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.
Держлісгоспами Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства цього року створено лісові культури на площі 911 га, в тому числі 12 га – це нові ліси.
На 1 серпня 2021 року лісгоспами проведено догляд за лісовими культурами на землях державного лісового фонду на площі 8045 га. У нових лісах виконанано догляди на площі 161 га.
Левова частка у проведенні доглядів за лісовими культурами належить механізованому способові. На сьогодні ним лісгоспами доглянуто 5795 га молодих насаджень у держлісфонді, 118 га – у нових лісах. На сьогодні цей спосіб значно спрощує лісівничу працю, зменшуючи фізичне навантаження. Для проведення механізованих доглядів використовують культиватор КЛБ 1,7, кущорізи (для знищення небажаної порослі), мульчер (знищує у міжряддях небажану рослинність, подрібнює її на дрібну фракцію, яка потім перегниває, збагачуючи ґрунт поживними речовинами).
Найбільший об’єм із доглядів за культурами на сьогодні виконали ДП «Гайсинський лісгосп» - 1153 га, ДП «Тульчинське ЛМГ» - 998 га, ДП «Вінницький лісгосп» - 982 га.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ